Prevencia - posolstvo detí rodičom PDF Tlačiť

 

Nedávajte mi to, čo ste nemali Vy. Nemajte pocit viny, pretože si nemôžete dovoliť zadovážiť všetko, o čo žiadam. Niekedy žiadam len preto, aby som zistil, čo dokážem.

Venujte mi svoj čas.

Pýtajte sa ma na to, čo som dnes robil v škole. Rozprávajte sa so mnou, pýtajte sa na môj názor, na to, čo si myslím. Ako sa mám. Naučte ma, čo je správne a čo nie. Podporte ma v správnej veci. Pochváľte ma, keď si to zaslúžim. Opravte ma, keď nemám pravdu.

Verte a dôverujte mi. Pod Vašim vedením budem konať správne. S Vami pri svojom boku sa vyhnem droge, alkoholu i partii. Vysvetlite mi nebezpečenstvo používania drogy a alkoholu.

Milujte ma a dovoľte, aby som i ja mal rád Vás. Milujte ma, aj keď som zlý. Dajte mi na vedomie svoju lásku aj keď sa Vám nepáči niekedy to, čo robím.

Prepáčte mi. Povedzte mi, že mi rozumiete, keď robím chyby. Povedzte mi, že vždy môžem začať od začiatku. Dovoľte, aby som zodpovedal za svoje činy. Opravte ma, ale prosím nie pred očami druhých. Prosím, neporovnávajte ma s ostatnými, zvlášť nie s mojimi bratmi a sestrami.

Potrestajte ma, keď robím nesprávne. Pochváľte ma, keď som dobrý. Nerozkazujte mi, požiadajte ma. Budem mať tak pocit spolupatričnosti.

Správajte sa ku mne ako ku svojmu najlepšiemu priateľovi. Keď chcem s Vami predebatovať svoj problém, počúvajte ma.

Povedzte mi, že ma máte radi. Povedzte mi, že som výnimočný, že ma budete vždy ľúbiť bez ohľadu na všetko. Som časťou z Vás. Vznikol som z čohosi mimoriadneho – z lásky.

Sľubujem, že sa naučím hovoriť „prepáčte“, „prosím“, „ďakujem“ a „odpustite mi“. Tieto krásne slová ste chceli aby som hovoril, keď som začal rozprávať. Poznám aj iné pekné slová. „ Mám Ťa rád, mama a otec.“

 

 

Posledná úprava Utorok, 01 December 2009 00:29
 


generálny partner

www.eltek.com

partner

www.deltech.sk


partner

www.teslalh.sk


partner

www.hako.sk


partner

www.wegalh.sk


partner

www.ceragon.com

Dnes je:
Meniny má: Nataša

Blahoželáme!


ŽILINSKÝ
samosprávny kraj

zriaďovateľ

Študentský preukaz ISIC/EURO26
Učiteľský preukaz ITIC